O mnie/Współpraca


Georgina Gryboś – urodziłam się w roku katastrofy czarnobylskiej, co zawsze podkreślam. Bez powodu. Wychowałam się na wsi, jestem fanką małomiasteczkowości, związaną ojco- i córowizną z Beskidem Niskim i nie zamierzam się nigdy z niego wypisać. Jeszcze mieszkam w Krakowie. Porzuciłam prawo dla elektroradiologii, po to, aby po trzydziestce zostać redaktorką w Wydawnictwie i siedzieć w książkach.  Podobno spadłam z deszczu pod rynnę. Postanowiłam, zaryzykować.

Posiadam zawsze przy sobie: pióro, notatnik i książkę (książki).

Mam słabość do spędzania czasu w muzeach i galeriach, kiedy nie czytam mogłabym przebywać w teatrze. Wieczory zalewam filmem lub muzyką. W zależności od nastroju – jestem humorzasta.

Marzę o tym, aby komiks był traktowany należycie, a picturebooki są moim oczkiem w głowie.

Jestem zakochana w Sontag, Witkacym, Woolf, Concejo.

Skrycie podkochuję się w Sandmanie.

Gromadzę listy i kartki pocztowe oraz karteczki przekazywane na lekcjach czy zostawione pod moimi drzwiami odkąd skończyłam 12 lat.

Lubię myśleć, że jestem retro.

 

Od 2017 roku prowadzę blog literackakavka.pl, który przynosi mi wiele radości i satysfakcji.

Od 2018 roku nagrywam podcast literacki o tej samej nazwie, który zadomowił się na wielu platformach w tym: tutaj, tutaj i tutaj

Można mnie też spotkać na Facebooku i Instagramie.

 

Cenię sobie współpracę z Wydawcami, którzy szanują moją pracę i zaangażowanie. Jestem dumną p(m)atronką książek. Autorką blurbów. Nie piszę recenzji za pieniądze. Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą, na pewno znajdziemy najlepszy sposób na opowiedzenie o wartościowej książce lub wydarzeniu.

We wszelkich kwestiach proszę pisać na adres: literackakavka@gmail.com