O mnie

Georgina Gryboś-Szczepanik – redaktorka Off Radia Kraków, gdzie prowadzi audycję poświęconą kulturze Off/On: Literacka Kavka, w której rozmawia z autorkami i autorami, ludźmi świata książki, muzyki i szeroko pojętej sztuki. Blogerka – na swoim blogu stara się pomóc w wyborze najciekawszych lektur zarówno dla dorosłych, jak i młodszych (i najmłodszych) czytelników, dokonując selekcji i subiektywnej oceny prezentowanych na rynku wydawniczym treści. Podcasterka – kiedyś samotnie, teraz najczęściej z gościem lub gościnią, opowiada lub rozmawia o literaturze. Do niedawna redaktorka w Wydawnictwie Znak Emotikon.

Nominowana do nagrody PIKowy Laur w 12. edycji konkursu w kategorii „Najciekawsza prezentacja książki i promocja czytania w internecie”.

Podcast Literackiej Kavki wymieniano, jako jeden z dziesięciu najlepszych podcastów o literaturze w „Twojej Księgarni” magazynie czytelników oraz polecano w Tygodniku Powszechnym. 

W 2019 roku głosami czytelników i czytelniczek zwyciężyła w plebiscycie organizowanym przez opowiemci.pl w kategorii najlepszy Fanpage na Facebooku – poświęcony literaturze i czytelnictwu, a w 2021 roku otrzymała nagrodę w kategorii Dziennikarz/Dziennikarka literacka.

2021 © Literacka Kavka